Všeobecné informace


Základní rozdělení

Safari na přání - tato varianta umožňuje sestavit cestu šitou na míru představám a požadavkům klientů. Potom co se podíváte na možnosti cest a získáte představu o tom co vás zaujme, můžeme společně začít pracovat na vytvoření specifické výpravy. Vždy zohledníme váš cestovní styl, zvolenou formu ubytování i rozpočet.

Podpora expedic - Pro ty kteří preferují cestu po Africe po vlastní ose. Pomoc při plánování optimální cesty, zajištění pronájmu vozidla, rezervací ubytování a aktivit, zajištění a pronájem vybavení….

Africké cesty - jsou předem naplánované a připravené poznávací zájezdy, na které je možné se přihlásit kdykoliv. Limitující je předem daný termín a počet již přihlášených účastníků.

Africká specifikace

Při našich výpravách účastníci musí počítat s potřebou překonávání problémů spojených s exotikou navštívených zemí a rozdílným klimatem. Podmínky pro cestování v Africe jsou odlišné od Evropských a mnohdy nepředvídatelné. Váš průvodce bude věnovat maximální péči přípravě a realizaci výpravy, nicméně vzhledem k výše uvedeným okolnostem, které jsou mimo naši kontrolu, může dojít ke změně trasy, programu, ubytování a může dojít ke zpoždění výpravy. Podobné situace je třeba chápat jako součást dobrodružného charakteru výpravy a při jejich vzniku není možné požadovat odškodnění od organizátora či průvodce.

--- Až nahoru ---

Ubytování

Forma ubytování záleží na tom, jakou cestu si zvolíte. U skupinových poznávacích cest je kombinace ubytování v tradičních chatách, permanentních stanech a turistických ubytovnách. Při individuálních cestách, které jsou vždy uzpůsobené představám klienta, je možné využít různého druhu ubytováni od luxusních hotelů až po stylové a více ekonomické ubytování, což zahrnuje (dle zájmu) i kempink v našich stanech. My dodáme stany a pohodlné matrace (Jurek Kempink 45), vy si přivezete pouze vlastní spací pytel. Kempování v Africe dodá výpravě nezapomenutelnou atmosféru. Kempy jsou vybírány podle kouzla místa, vybavení a samozřejmě polohy.

Průvodci

Každá safari cesta může být vedena česky mluvícím vedoucím výpravy, který je vždy zkušený cestovatel s dlouhou praxí v Africe. Je schopný vést další cestovatele, kteří jsou v Africe poprvé a anglicky komunikují jen částečně. Jeho nadšení pro cestu, kterou vede a znalost místního prostředí přispějí k Vašemu plně prožitému safari.

Letecká doprava

Z mnoha důvodů ( výběr letecké společnosti, změny letových řádů i tarifů.) není letecká doprava zahrnuta do ceny výpravy. Na žádost prověříme a nabídneme nejvhodnější letecké spojení pravidelnou linkou a zajistíme letenky. Jsme schopni pro vás zajistit i lokální (vnitro- africké) letenky.

Účastníci výprav

Cesty jsou organizovány tak, aby byl možný individuální přístup ke každému členovi výpravy. Počet účastníků jedné výpravy je 3 - 14 osob. Malé skupiny umožňuj individuální přístup a pro pohodlnou a zároveň finančně dostupnou cestu je ideální počet 7 osob + vedoucí/řidič. Aktivní účast v průběhu výpravy bývá klíčem k naplno prožitému safari. Pokud vás láká africké přírodní bohatství, rádi pobýváte v přírodě, chcete více poznat rozdílné kulturní dědictví v této části světa, potom si jistě tuto formu cestování oblíbíte.

--- Až nahoru ---

Zavazadla a výbava

Pokud máte pocit, že všechno co potřebujete se nemůže vejít do jednoho batohu - oddechněte si. Je nutné mít vlastní spací pytel, pohodlné oblečení pro horké dny a teplé oblečení pro možné chladnější večery, boty do přírody, bundu či kabát proti dešti, klobouk, sluneční brýle, plavky a malý dalekohled. Kompletní vybavení pro camping může být na přání součástí safari vozu. Mnoho lidí udělá chybu v balení příliš mnoho oblečení! Podle našich zkušeností je nejlepší jeden batoh (max. 20 kg), který se používá lépe než kufr a malý denní batůžek na fotoaparát a tričko .. do auta.

Rezervace, platby a ceny

Vše, co musíte udělat pro účast na našich zájezdech, je zaslat svou předběžnou rezervaci buďto přímo nám, nebo některému z našich zástupců v ČR. Baobab safari mají svou základnu v Lusace, ZAMBII. V České republice je zastoupena jednotlivými prodejci našich zájezdů, kteří jsou vždy uvedeni na konci tohoto seznámení. Rezervaci míst ve výpravách přijímají smluvní prodejci osobně, písemně, faxem či emailem.
E-mail: info@baobabsafari.euweb.cz

Doprava

Dopravu zajišťují speciálně upravené praktické mikrobusy (většinou Toyota Hiace pohon 4 x 4 s velkou zahrádkou), uzpůsobené tak, aby byly schopny pohodlně pojmout účastníky i s bagáží. Vozy jsou schopné pohybu i v těžších cestách. Někdy je připojen i upravený safari přívěsný vozík.

Hygienická doporučení

Prosím, pro Vaší bezpečnost se ujistěte, že máte všechna potřebná očkování doporučená vaším lékařem. Také si buďte vědomi toho, že cesta vyžaduje jistou míru psychické a fyzické kondice. Prosím ujistěte se, že jste zdravotně schopni tuto cestu absolvovat. Nenechte si narušit zážitky z Afriky zdravotními problémy. Při pochybnostech o vhodnosti účasti na safari konzultujte toto prosím s Vaším lékařem. Na všechny výpravy je nutné se vybavit antimalariky. Při rezervaci Vás doporučíme na specializované lékařské pracoviště, kde zajistí vhodná zdravotní opatření. Každý účastník je osobně zodpovědný za dodržení zdravotních předpisů navštívených zemí.

--- Až nahoru ---

Stravování

Forma stravování úzce souvisí s charakterem cesty. U předem připravených skupinových cest je při pobytu v buši samostatné stravování účastníků velice těžko proveditelné a proto během cesty většinou podáváme dvě (snídaně, večeře) vydatná jídla za den. Kde je to vzhledem k programu vhodné (ve městech, či při přejezdech), jsou některá jídla v restauracích, či občerstveních na vlastní účet. Vedoucí výpravy nakupuje zásoby a plánuje stravu během cesty pro každou skupinu a bude se maximálně snažit zajistit čerstvé produkty, kde jen to bude možné. Držíme se zásady: "dobrá a zdravá strava dělá spokojeného cestovatele". K snídani a k večeři jsou podávány káva a čaj, ostatní tekutiny si účastníci hradí sami. Pitná voda je k dostání v obchodech během cesty za přijatelnou cenu.

U cest "šitých na míru" klienům je stravování přímo závislé na přáních klienta a může bý v rozmezí plnnné penze až po stravování ve vlastní režii.

Pojištění

Pojištění účastníků není zahrnuto v ceně výpravy. Cestovní pojištění pro případ nemoci či úrazu je povinné pro všechny účastníky výprav. Doporučujeme i pojištění storna, poškození, zničení či odcizení zavazadel. Na přání vám toto zprostředkujeme.

Víza, cla a místní pravidla

Pro vstup do Afrických zemí je nutný cestovní pas s minimální platností jeden rok, minimálně 3 volné stránky a platným vstupním vízem. Každý účastník je osobně zodpovědný za dodržení pasových a celních předpisů navštívených zemí a pokud některý z účastníků bude svými skutky ohrožovat bezpečnost ostatních, může být v krajním případě vyzván k opuštění výpravy bez nároku na vrácení zbývající ceny zájezdu. Vedoucí výpravy bude vždy připraven pomoci. Na přání zajistíme podání žádostí o vízum za vás.

Instruktáž před odjezdem

Včas před odjezdem ( cca 1 měsíc) obdrží účastníci průvodce camping safari s podrobným seznamem vhodného oblečení i výbavou. V případě dalších dotazů doporučujeme schůzku se zástupcem společnosti.