Motivační programy

Dobrodružství u Viktoriiných vodopádů

Zambie patří do skupiny zemí o kterých můžeme říci, že jsou velice přátelské, s turistickým potenciálem, který není do dnešních dnů zdaleka využit. Národní parky v této části světa jsou trochu ve stínu svých severovýchodních a jižních sousedů, a proto někdy neprávem opomíjené, přestože si bohatstvím zvěře a přírodní pritažlivostí s nimi v ničem nezadají. To je ale právě to, čím jsou atraktivní! V srdci přírody si budeme užívat opravdové divočiny, o své zážitky se nemusíme dělit s dalšími výpravami a safari si opravdu vychutnáme.
Během naší dobrodružné cesty shlédneme nejkrásnější místa této části Afriky: Viktoriiny vodopády – jeden z divů světa, NP Mosi-oa-Tunya se vzácnými nosorožci, NP Hwange a řeku Zambezi.
Veškeré programy zajišťujeme ve spolupráci s místními spolehlivými a prověřenými partnery a základním hlediskem je vždy bezpečnost našich klientů.

Vzorový plán cesty *:

1. - 2. den: Letecky z Prahy do Livingstone, přílet do Livingstone, transfer do hotelu a ubytování, večeře.
3. den: Snídaně a prohlídka Viktoriiných vodopádů, oběd a odpoledne pěší safari v národním parku Mosi oa Tunya (výskyt slonů, nosorožců širokohubých, hrochů, krokodýlů, zeber, žiraf, buvolů, antilop a jiných zvířat) podél řeky Zambezi. Večeře a ubytování v hotelu.
4. den: Snídaně a následně celodenní rafting po dolním toku Zambezi. Rafting začíná na peřeji 1 (nadohled od Vikroriiných vodopádů) a končí na peřeji 23. V půlce raftového dne se zastavíme na oběd a pokračujeme na další peřeje. Večeře a návrat do hotelu.
5. den: Snídaně, přejezd do národního parku Hwange v Zimbabwe na 4 x 4 Land Rover safari. Oběd a odpoledne vyhlídkové safari v národním parku, ubytování v hotelu, nebo doporučujeme kempink u napajedla (pohodlný kemp pouze pro jednu skupinu uprostřed parku v divočině), večeře.
6. den: Snídaně a přesun vozidly 4 x 4 v oblasti, kde je možné vidět “velkou pětku” – slon, buvol, nosorožec, leopard, lev. Oběd v Hwange lodge, odpoledne okružní jízda po vyhlídkových místech a napajedlech v parku, návrat do Hwange Main campu, nebo doporučujeme kempink uprostřed buše v jižní části parku (pohodlný kemp pouze pro jednu skupinu uprostřed parku v divočině), večeře a ubytování.
7. den: Snídaně a projižďka po parku ,odjezd do Livingstone, cestou zastávka ve Victoria Falls na oběd, odpoledne možnosti aktivit (golf, bunge jumping, let ultralightem nad vodopády, západ slunce na lodi a mnoho dalších), večeře a ubytování v hotelu.
8. den: Snídaně, po snídani dle časových možností prohlídka Livingstone, nákup suvenýrů a odlet.
9. den: Přílet do Prahy.

Nabízené služby:

  • letenky Praha - Livingstone - Praha včetně tax a poplatků
  • místní doprava
  • ubytování v hotelech (lodžích) 3 až 5*
  • stravování dle programu
  • víza do Zambie, Zimbabwe
  • česky mluvící průvodce
  • vstupné do NP
  • místní průvodci
  • pojištění léčebných výloh

Zahájení cesty: Praha / Livingstone, Zambie
Ukončení cesty: Livingstone / Praha
Ubytování: hotel ***** v Livingstone a dále v lodžích a hotelech na safari
Stravování: dle rozpisu zájezdu a balená voda po celou dobu zájezdu
Doprava: Po celou dobu programu kromě transferů na letiště je doprava terénními vozy
Klima: suché a teplé
Cena: dohodou

* Je možno vytvořit, nebo uzpůsobit specifickým požadavkům klienta.